Plan rada u prve dve nedelje

Датум: 05. Septembar 2023 09:06 Категорија: Новости

ПЛАН АКТИВНОСТИ У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ „Т. Г. МАСАРИК“, ЈАНОШИК

ЗА ПРИПРЕМУ ЗА НОВУ НАСТАВНУ ГОДИНУ И У ПРВЕ ДВЕ НАСТАВНЕ НЕДЕЉЕУ ШКОЛСКОЈ 2023/2024. ГОДИНИ

ПОЛАЗНА ОСНОВА
План је састављен на основу Смерница за организацију и реализацију образовно-васпитног рада које ближе се уређују начин планирања, организовања и остваривања образовно-васпитног рада школе, са нагласком на остале облике образовно-васпитног рада и унапређивање васпитног рада са ученицима.
ЦИЉ
Циљ jе развој позитивних људских вредности код ученика, као и унапређивању односа заснованих на међусобном поштовању, сарадњи и солидарности уз уважавање различитости.

РЕАЛИЗАЦИЈА
Табеларни приказ активности које ће се у школи реализовати:

Активност Период реализације Носиоци активности Резултат
Упознавање НВ са смерницама и са планом који је израђен на основу смерница 30.и 31.8. 2023. ДИРЕКТОР
ПЕДАГОГ
Израђен план
Одржано НВ
Разговор са ученицима и упознавање ученика са планом рада 01.септембар 2023. Одељенске старешине Евиденција у ЕсДневнику
Заједнички разговори
свих актера школског
живота
Од 01. септембра
2023. године и у
континуитету
током наставне
године
Сви запослени у
школи
Развојни план који ће уважити Смернице М.П.
 и израђен план
активности;
Могући су нови
приоритетни циљеви
развоја
Седница Тима за Развојни план
Тематска настава:
Теме су прецизиране по данима и циклусима
04-08. септембар
Наставници Оперативни планови;
Продукти тематске
наставе усмерене
ка неговању вредности међусобног поштовања, сарадње и солидарности, уз
уважавање различитости;
Избор слободних
наставних активности према упутству М.П.
- ВРЛИНЕ И ВРЕДНОСТИ
Септембар 2023. Одељењске
старешине
Спровођење анкете код ученика виших разреда;
Оперативни план
реализације СНА;
Продукти СНА;

Иницијално
процењивање
11-15. септембар
Наставници у сарадњи са
стручним сарадницима
Различите технике и
инструменти за
формативно праћење
напредовања ученика;
Оперативни планови
(укључујући и планове
додатне подршке)
Састанак Разредног већа 1. и 5. разреда Крај августа- прва недеља септембра Одељенске старешине 1. и 5. разреда, предметни наставници и стручни сарадници Анализа и интерпретација карактеристика и постигнућа ученика; План подршке ученицима
Процењивање
адаптације ученика првог разреда,
петог разреда и нових ученика
Септембар-
децембар 2023.
Одељенске старешине и стручни сарадници Анализа и
интерпретација
резултата истраживања;
Дефинисани кораци и
план подршке
ученицима и
наставницима; План адаптације
Самовредновање рада
школе – Подршка
ученицима и Етос
Октобар-децембар
Тим за
самовредновање
Анализа и
интерпретација
резултата
самовредновања;
Нови Развојни план
школе и приоритетни
циљеви
Дефинисати мото
(идентитет) школе; Анкетирање ученика, родитеља и наставника
Септембар
Тим за развојно
планирање и
одељењске
старешине
Ученички
парламент
Дефинисан мото
(идентитет) школе,
доступан свима и
промовисан идентитет
школе;
Промоција визије школе

ТЕМЕ ТОКОМ ПРВЕ НАСТАВНЕ НЕДЕЉЕ
  Понедељак Уторак Стреда Четвртак Петак
I ЦИКЛУС Моја школа је мој други
дом – правила понашања;
Лепа реч и гвоздена врата отвара; У царству другарства: Упознајмо свет кроз игре и песме Ја волим и поштујем себе и друге;
II ЦИКЛУС Моја школа је мој други
дом – правила понашања;
Магична моћ речи; Вршњачко учење и подршка Упознајмо свет кроз игре, културу, књижевност, историју,
гастрономију
Богатство различитости;

• На основу Теме за дан сваки наставник је дужан да сачини припрему за активност то јест активности које ће тему повезати са планираним наставним садржајима.
  • ТЕМАТСКИ ДАН ЗНАЧИ ДА НЕ РАДИМО КЛАСИЧНЕ НАСТАВНЕ ЧАСОВЕ ПО 45 МИНУТА НЕГО ЈЕ ТРАЈАЊЕ ПРЕМА ПОТРЕБИ АКТИВНОСТИ КОЈУ ОРГАНИЗУЈЕТЕ И ПРЕМА ДОГОВОРУ СА КОЛЕГАМА. У ПЕРСПЕКТИВИ ЋЕ ОВИХ ТЕМАТСКИХ ДАНА БИТИ ВИШЕ ТОКОМ ОВЕ НАСТАВНЕ ГОДИНЕ.
  • Приликом израде месечних планова у планиране наставне јединице имплементирати теме прецизиране планом. Уписати следећи текст: „Оперативни план рада у периоду од 04.09.- 08.09.2023.креиран је у складу са Смерницама за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у ОШ у школској 2023/2024.години издате од стране МП.“
  • Одељенски старешина у напоменама у ЕсДневнику да забележи Тему и да упише следећи текст: „ Кроз све активности је реализована Тема ... за све предмете тог дана (понедељак, уторак..)“
  • У недељи када се организује Тематски дан примењиваће се привремени распоред часова
  • Кроз све предмете неговати код ученика вредности међусобног поштовања, сарадње и солидарности уз уважавање различитости током наставне године.
  • Током целе школске године, у реализацији свих наставних, ваннанставних и осталих облика образовно-васпитног рада важно је достизање међупредметних компетенција, одговарајућих исхода образовања и стандарда квалификација код свих ученика како би њихово образовање испунило образовну и васпитну функцију неопходну за укључивање у савремено друштво и свет рада као и наставак школовања.

Све активности ће бити уграђене у постојећу документацију школе - Годишњи план рада, Школски програм, Развојни план школе.